Saunové metličky

Sauna je původně finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna. Pro lepší pocit ze samotného saunování se saunující nejen ve Finsku často šlehají březovými metlami s listím (finsky se jim říká vihta).

Proč se tedy březová metla do sauny používá? Je to proto, že si jimi lidé přivádějí více tepla na kůži a také vdechují éterické látky z rozdrcených březových listů. Metličkování také od pradávna zbavovalo nemocí a neduhů.

Takzvaná sauna metlička může zpříjemnit pobyt v sauně. Nejčastěji je vyrobena z březového listí a větví, které pak krásně provoní celou saunu.

Březová metla do sauny však není jediná, metličky mohou být vyrobeny i z větví dalších jehličnatých a listnatých stromů.

Metličku si s sebou vezměte do sauny a během saunování se s ní šlehejte po celém těle. Má to hned několik pozitivních účinků:

  • rozproudíte vzduch v sauně
  • přivedete na kůži ještě více tepla
  • rozproudíte krev a prokrvíte tělo
  • dopřejete si příjemnou masáž
  • uvolní se blahodárné éterické látky, které působí jako aromaterapie

Saunová metla (také věník nebo vihta březová.) přivádí více tepla na kůži a umožňuje vdechování silic z rozdrcených listů. Tyto vonné silice mají výrazné antiseptické, desinfekční a antivirové účinky. Silice také posilují imunitu, zejména dýchací a nervový systém, působí proti křečím a uvolňují svaly.

Tuto přírodní sušenou březovou sauna metlu stačí hodinu před použitím namočit do horké vody, aby byla připravena k použití. Po proceduře se metlička již znovu nepoužívá a správně by se měla spálit.

Ceník