Saunové kameny

Proč se zabývat kameny na saunových kamnech? Jak si vybrat kameny na kamna a proč vůbec přemýšlet nad tím, jaké kameny použiji?

Víte, že kameny se musí kontrolovat, přeskládat nebo pravidelně vyměnit (a to ve veřejných saunách častěji než v těch domácích)?
Není totiž kámen jako kámen. Saunová kamna jsou s

rdce každé sauny a kameny jsou nedílnou součástí kamen. Bez kamenů na kamnech není sauna.

Správně poskládané kameny mohou výrazně zefektivnit funkci kamen, šetřit energii, vytvořit dobré teplo a zvýšit produkci páry při polévání kamenů. Vše je skutečná alchymie – od výběru kamenů, přes jejich poskládání až po údržbu.

Každý druh kamenů má jiné vlastnosti a kromě funkce pro akumulaci tepla a polé

vání s vytvářením páry má ještě speciální efekt na saunující se návštěvníky.

Málo se ví, že umístěním zvláštních druhů kamenů, jejich poléváním a zahříváním dochází k uvolňování látek, které mají vliv na saunující se návštěvníky. O benefitech pro lidské tělo a vlastnostech kamenů se dočtete více v obrázkové galerii.

Hlavní roli při saunových rituálech a ceremoniálech hraje vytváření páry a zvyšování pocitového tepla v sauně. V tomto směru hrají hlavní roli saunové kameny. Musí dostatečně dobře akumulovat teplo, udržet ho co nejdéle a současně vytvářet dostatek páry při polévání.

Je také velmi důležité, jaká kamna chcete kameny osadit. Na elektrická kamna a kamna na dřevo se používají jiné kameny a to často bývá zásadní ale opomíjený detail pro správné fungování kamen, životnost kamenů a celkový dojem ze saunování.

Při koupi našich kamenů se Vám tedy dostane i odborné pomoci. Pomůžeme Vám se správným výběrem kamenů pro Vaše saunová kamna, navrhneme nejideálnější řešení osazení kamenů.

Kombinace různých saunových kamenů ve vrstvách může díky jejich vlastnostem výrazně povýšit benefit saunování pro lidské tělo o další úroveň.

Těšíme se na budoucí konzultace a věříme, že Vám vždy dokážeme nabídnout řešení na míru Vaší sauny a saunových kamen.

Udělejte s našimi kameny ze svých kamen opravdový klenot Vaší sauny.